EHE-märgisega tunnustatud (kevad 2015)

Iisaka Lambakasvatus- ja Käsitöötalu
„MUINASAJAST TÄNAPÄEVASE TOIMIVA PERETALUNI“
Iisaka talu muinasrajal saab kuulda esivanemate tegemistest ning eluolust tuhandeid aastaid tagasi.
Lisaks tutvustatakse tänapäeva peretalu, kus tegeletakse lambakasvatuse ja käsitööga. Soovijad saavad endale meisterdada vahva villasõbra.

+372 5590 5298
www.iisakatalu.ee


Raudsilla Matkakompleks
„ENERGIA- JA EMOTSIOONILAENGUGA SEIKLUSPÄEV RAUDSILLAL“
Raudsilla Matkakompleksi põlises looduses on võimalik teha erinevaid aktiivseid tegevusi räätsamatkast kõrgseikluse ning ellujäämiskursusest metsamänguni. Õhtu kulgeb ürgses saunas ning püstkojas seltskonda nautides. Kehakinnituseks parimad väliköögiroad.

+372 5304 3150
http://raudsilla.ee


Estlander MTÜ
„LOODUSKESKKONNA JA KULTUURIPÄRANDI AKTIIVÕPITOAD EHK LOODUS- JA OSKUSKOOLITUSED“
Estlanderi vennaskonnaga õpite hoogsalt ja mänguliselt ürgkokaks, ürdimeistriks või lõkkesepaks, ruuninõiaks või metsatargaks ning muistse eesti sauna kasutamist ja tavasid - ükskõik kus Te seda ka soovite.
Meie kümneaastane kogemus, paindlikkus ja koostöö on taganud alati eesmärgi täitmise ja rahulolu.

+372 5563 4030
www.estlander.org


Avinurme Puiduait
„KORVIPUNUMISE TÖÖTUBA„
Puidulõhalised töötoad toimuvad Avinurme Puiduaidas, kus kohalikud meistrid on nõuks võtnud oma teadmisi jagada. Laastukorvi punumine on puiduaida leivanumber ning kui Eestis on üks koht, kus korvipunumise kunsti tõesti osatakse, siis on see ilmselt Avinurme.
Tegelikult tehakse Puiduaidas laastudest mitte ainult korve, vaid ka kõikvõimalikke muid asju.

"PUUD RÄÄGIVAD ..." (pakett)
Selgub, et ka puudel on, mida öelda ja Avinurmes saab teada, mida just. Puude sõnumeid ja esivanemate tarkusi vahendavad Puiduaida toredad meistrid. Teadmistele vahelduseks pakutakse meelelahutust ja hõrke maitseid.

+372 527 5762
http://puiduait.ee


Ahja Matkad OÜ
„SUVEÕHTU KANUUMATK AHJA JÕEL“
Ahja matkade meeskond on võtnud nõuks kutsuda Teid suveõhtutel natuke teistmoodi kanuumatkale.
Soovime Teile suvises päikeseloojangus rääkida lugusid Taevaskodadest, otsida ühiselt sinilindu, hingata sõõmu metsaõhku, märgata looduse haprust ning hämarikus eksitada Viimse reliikivia radadele.
Killukese ehedat Eestimaad saab igaüks matkalt südamesse kaasa.

+372 5836 9804; +372 5665 2877
http://ahjamatkad.ee


Setomaa Turismitalo
„SETO SÖÖMAAEG“ (toiduelamusi pakkuv pakett)
Eesti kagunurgas, Setomaal, on kohalikud kombed ja vanad toidutraditsioonid au sees.
Kutsume Teid Setomaa Turismitallo kogema erinevaid põlvest põlve pärandatud maitseid koos tänapäevaste nüanssidega. Soovi korral rõõmustavad Teid ka seto leelo ja pillimäng.
PS! Seto leelo ehk seto laulutraditsioon on kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

+372 516 1941
www.setotalu.ee


Mooska Talu
Paketid „SAUNASKÄIK MOOSKA TRADITSIOONILISES VANA-VÕRUMAA SUITSUSAUNAS“ ja „VANA-VÕRUMAA SUITSUSAUNA VAIMSET PÄRANDIT TUTVUSTAV EKSKURSIOON MOOSKA TALUS“
Mooska Talu tutvustab oma tegevuste kaudu elus ja au sees olevat suitsusaunapärandit, mis on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska talus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Igati kombekohane saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi.
Kui saunaskäiguks mahti ei jagu aga tahaks ikka teada, mis neis suitsusaunades nii erilist, siis saab pererahva juhatusel talus ringkäigu teha. Näeb ka lihasuitsutamiseks määratud sauna ja saab ära mekkida päris ehtsa saunasuitsuliha.

+372 503 2341
www.mooska.eu


Hellenurme Veskimuuseum
"VEEST LEIVANI EHK JAHUTEGU VESKIKOJAS JA LEIVATEGU LEIVAKOJAS“
Lõuna-Eestis on Teil unikaalne võimalus näha töötamas Eesti viimast vee jõul töötavat püüli- ja jahuveskit. 135. aastases vesiveskis ootavad külalisi mölder ja veskiemand. Tutvustame külastajatele vilja teekonda viljatera puhastamisest jahu valmimiseni. Leivakojas küpsetame leiba juuretisest, veest ja rukkijahust ning värskendame mõtteid, miks on leib meile nii püha.

+372 520 5142
www.veskimuuseum.ee


Klaara-Manni Puhke- ja Seminarikeskus
„KLAARA-MANNI MAANAISE SPAAA“ (saunapakett)
Maanaise SPAAA... on meeliergutav ja ihu turgutav eesti moodi saunakümblus pangeduši, saunalugude ja ürdivihaga. Saunarõõmud koos vanade ja ehedate Eesti saunakommetega on mõeldud naistele, kuid lubatud siiski ka meestele.

+372 5645 7745
www.klaaramanni.ee


Tamme Aiandustalu
„JALUTUSKÄIK TAMME TALU ÜRDIAIAS KOOS PERENAISEGA“
Tulge jalutuskäigule Tamme talu ürdiaeda ja saage osa aias kasvavate taimede lummavatest maitse- ja lõhnaelamustest. Jalutuskäiku saadab hõrk ja maitsev ürditee. Soovi korral saate külaskäigu juurde tellida perenaise valmistatud värsket ürdipirukat.

+372 5625 3075
www.tammetalu.eu


Viis Aastaaega OÜ
„KANUUMATK ÜLEUJUTATUD METSAS“
Jõgede tulvavee ajal ehk Soomaa viiendal aastaajal ujutatakse üle Halliste ja Raudna jõe suudme alade metsad ja niidud. Kutsume Teid kanuumatkale metsa, Eestimaa Amazonasesse. Metsas kanuutades on elamus garanteeritud.
„RATASTOOLIMATK SOOMAAL“
Kombineeritud matk pakub võimaluse ratastoolis ja saatjaga loodusesõbrale Soomaa avastamiseks – esmalt elamus ja kogemus kanuuga kulgemisest ning seejärel matk lummava õhustikuga soodes ja lodumetsades kulgevatel laudteedel, kaasas kohalikud giidid.

+372 506 1896; +372 514 7572
www.soomaa.com


Kihnu Küek OÜ
„MAITSEKAD ELAMUSED KIHNU TOIDUGA“ (toiduelamusi pakkuv teenus)
Kihnu saare kultuur kuulub UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Männi talus tutvustame läbi toidu seda aarete saart ka Teile. Toidud põhinevad traditsioonilistel saare toitudel, mis on kohandatud tänapäevaste valmistusviiside ja toorainetega. Külalistele valmistatakse muuhulgas parimaid Kihnu kalaroogi ning vastuvõtt on alati soe ja külalised teretulnud. Siin ei saa lihtsalt kiiret kõhu täidet, vaid võttes aega toidu nautimiseks, kogete osa Kihnu kultuurist ja elust.

+372 5341 2358
www.kihnukyek.ee


Tihuse Hobuturismitalu
„MATKAD HOBUSEGA HALDJARIIKI - REEGA, TÕLLAS, RATSA“
Muhu saarel asuvas Tihuse hobuturismitalus peetakse väga lugu nii hobustest, hiitest kui haldjatest. Euroopa metsarahvaste haldjakultuuri mäletatakse ja tuntakse tänapäeval üsna vähestes riikides, seda olulisem on töö, mille nende pisut müstiliste ja salapäraste iidsete esivanemate kommete tutvustamiseks on Tihusel ära tehtud.
Maa-,une- ja toiduhaldjad on Tihusel iga päev Teiega, sest haldjakultuur elab Teie hinges ja õnne mõistmises.

+372 514 8667
www.tihuse.ee


Pärimusmatkad OÜ
„ORHIDEEMATK“ ja „JALGSI LÄBI VEE VILSANDILE“
Matkapaketid tutvustavad läbi ehedate elamuste Saaremaa ja Vilsandi Rahvuspargi imelist ja mitmekülgset loodust ning kultuuripärandit.
Orhideetundjast saatjaga orhideematk pakub võimaluse märgata Eestis nii tavalisi, kuid Euroopa ja maailma mõttes haruldasi taimi. Täiesti teistmoodi jalgsimatk viib osalejad aga jalgsi läbi mere Saaremaalt Vilsandile, kus saab tuletorni ronida ja ujumas käia. Tagasi Saaremaale viiakse vaprad mereskõndijad mootorpaadiga.

+372 526 9974
www.parimusmatkad.ee


360 kraadi OÜ
„KAJAKIMATK HIIUMAA LAIDUDEL“
Hiiumaa laiud on parim kajakimatka piirkond Eestis. Kauni looduse ja rikkaliku kultuuripärandiga laiud asuvad üksteisest parajal kajakisõidu kaugusel. Laidude vaheline meri on madal, soe ja aerutamine tuulte ning lainete eest kaitstud.
Sageli näeb matkal uudishimulikke hülgeid, kellele matkajad on justkui meelelahutuse eest. Laidudel tehakse jalasirutuspause ning mitmepäevastel matkadel ööbitakse telkide
s.

+372 513 7141
www.360.ee