Toila SPA Hotell

Seminarid maal, Toitlustamine ja söögikohad, Majutus, Tervisepuhkus


ASUKOHT:

Ranna tn 12, Toila, 41702, Toila vald, Ida-Virumaa
Asukoht kaardil
GPS 27°30'50'' E, 59°25'31'' N

KONTAKT:

Tel: (+372) 334 2900 

KONTAKTISIK:

  • ee
  • en
  • ru
  • fi
  • de
  • sv

Asukoht: Toila on vana mereküla ja asub Tallinn-Narva-Peterburi maanteelt 5 km põhja suunas, Tallinnast 170 km, Narvast 45 km.
Toila Spa Hotell on tuntud tervise turgutamise ja puhkamise kohana. Hotelli juures asub Toila-Oru park, kus saab kepikõndi teha, sörkida või rattaga sõita. Puhkust Toila Spa´s hindavad need, kes peavad lugu liikumisest.
Hotelli kõrval asub kämping Männisalu, kus on suvemajakesed, telkimis- ja autosuvilate kohad.

TOILA SPA JA WELLNESS KESKUS ORHIDEE
Toila Spa´s on lai valik lõõgastavaid ja ravivaid protseduure: eri liiki massaažid, vesiravi, soolaravi, valgus- ja elektriravi, külmaravi. Soositud on meie terviseuuringu võimalused - ultraheliuuringud ja koormustestid.Toila SPA pakub tervisepakette, mis sisaldavad majutust, toitlustust, protseduure, ujula, sauna ja jõusaali kasutust.
Wellness-keskus Orhidee on Eestis ainulaadne - rahuliku kulgemise ja endaga olemise koht. Seal on bassein veealuse muusika ja värvidemänguga, jaapani saun, meesaun, soome- ja aurusaunad. NB! Wellnesskeskuse teenused on mõeldud ainult täiskasvanutele ja korraga saab külastust nautida kuni 20 inimest.

Seminarivõimalused: Toila Spa Hotell on hea seminaride, konverentside ja tooteesitluste korraldamiseks.
Toitlustus: Merevaatega restoranis Mio Mare on 120 kohta.
Lisavõimalused ja teenused: Tenniseväljak, käimiskepid, jalgrattad, korvpall, ratsutamine. Olemas internetipunkt, WiFi. Lastele mängutoad ja lapsehoidmisteenus. Ekskursioonid Narva, Kuremäe nunnakloostrisse, Kohtla-Nõmme kaevanduspark-muuseumisse, transpordi korraldamine.

Toila SPA Hotell (280 kohta)

Majutus: Kokku 280 majutuskohta.
Majutuseks hubased ühe-ja kahekohalised toad, peretoad, lisamugavusi pakuvad juuniorsviidid ja luksuslikumad kahetoalised sviidid.
Kahekohalisse tuppa majutame koos kahe täiskasvanuga ühe 0-14 a lapse.
Eriti mugavaks teeb siinse peatumise see, et kõiki teenuseid on võimalik saada hotellikompleksist lahkumata.
Hinnad: Majutus alates 45€/in.

Männisalu kämping (85 kohta)

Majutus: Kokku 85 kohta (kolme- ja viiekohalised majad).
Männisalu kämping asub Toila SPA Hotelli kõrval kaunite rannamändide all. Kämpingu lähedusse jääb liigirikas Oru park ja meri vaid 10-minutilise jalutuskäigu kaugusele. Kämpingu suurel, piiratud ja turvalisel territooriumil on 3- ja 5-kohalised majakesed. 5-kohalistes majakestes on olemas miniköök ja WC. Kämpingus on teretulnud ka haagissuvilatega reisijad ning telkijad.
Kämpingus on kõigile kasutamiseks köök ja pesemisruumid. Soovi korral saab kasutada kämpingu sauna, külastada kõrvalasuvas spaahotellis Toila Terme või wellness-keskust Orhidee.
Hinnad: 3-kohaline maja alates 35€/ööpäev.

Asukoht kaardil

Ida-Virumaa vaatamisväärsused (10)

Eesti kaevandusmuuseum

Eesti kaevandusmuuseum asub Kohtla-Nõmmel ja avati 2001.a detsembris. Aastatel 1937-2001 tegutses siin õlivabrikute juurde loodud Kohtla kaevandus. Kaevanduse juures töötas unikaalne käsitsisorteerimiskompleks, kus põlevkivi rikastamiseks kasutati põhiliselt naiste käsitsitööd. Muuseumis saab külastada kallurautot "BELAZ", sorteerimis- ja rikastuskompleksi, osta aherainemäelt suveniiriks põlev- ja paekivikihtides leiduvaid fossiile, käia tutvumas põlevkivikarjääriga. Rikastusvabriku seinal saab harrastada ronimist, on avatud ronimiskeskus.
Allmaamuuseum on kindlasti kõige põnev osa muuseumist, mille moodustavad endised kaevanduskäigud kogupikkusega üks kilomeeter.

Täpsemalt loe siit

Iisaku muuseum

Iisaku muuseum asutati 1975. aastal. Muuseumi kogus on ligi 23 000 säilitusühikut, millest on eksponeeritud 1600. Väljapanekud on paigutatud valdkondadena eraldi ruumidesse: rehielamu, meistrite tuba, vana koolituba, tuletõrjeruum jt. Läheduses asuval Tärivere mäel asub vaatetorn (28 m kõrge).

Täpsemalt loe siit

Jõhvi Mihkli kirik

Jõhvi Mihkli kirik on unikaalne arhitektuurimälestis, mis on rajatud tõenäoliselt 14. sajandil. Jõhvi kirikut peetakse kõige kindluslikumaks maakirikuks Eestis, millel puuduvad vasted isegi naabermaades. Jõhvi kirikut piirasid vene tsaari Ivan IV väed 1558.a.
Kiriku juures toimus 1865.a. Alutaguse laulupidu, mis oli oluliseks etapiks Eesti üldlaulupidude traditsiooni kujunemisel. Kiriku võlvkeldrisse on rajatud Jõhvi Kindluskiriku muuseum.

Täpsemalt loe siit

Kotka matkarada

Kotka matkarada Iisaku lähedal (6 km) kulgeb läbi Rüütli raba, siin saab tutvuda erinevate metsakoosluste ja väärkasvuga puudega. Rada läbides näeb ka metsaraiet, kaunist soojärve ning soosaart, Karjuse onni, püstkoda ja "kullaauku".

Täpsemalt loe siit

Kuremäe nunnaklooster

Kuremäe nunnaklooster valmis 1892. aastal Eestimaa kuberneri vürst Sergei Sahhovskoi juhendamisel. Kloostris on kaunis ja rikkaliku sisekujundusega peakirik ja suur park koos rohkearvuliste abihoonete ja väravatornidega. Kloostris on ca 100 elanikku. Kloostriaias kasvab tamm, mille ümbermõõt on 4,3 m, usklike hulgas on see tuntud "püha puuna".
Taani hindamisraamatus 1241.a. esmamainitud Jõhvi (maakonnakeskus) kujunes keskajal kauba- ja postimaanteede ristumiskohaks, kus peatusid nii kroonitud pead (Karl XII, Katariina II jt) kui ka Euroopa kultuuriloo suurused (Balzac, Liszt jpt).
Tänane Jõhvi on tuntud kui põlevkivitootmispiirkonna pealinn ja Ida-Viru maakonna administratiivkeskus, mis paistab silma oma arenenud kaubandus- ja teenindussfääriga.

Täpsemalt loe siit

Narva

Narva linnus on Eesti vanimaid ja suurimaid linnuseid (ehit. 13.-17. saj.) moodustades Narva jõe vastaskaldal asuva Ivangorodi kindlusega ainulaadse arhitektuuriansambli Põhja-Euroopas. Külastajatele on avatud linnuse kolm tiiba ja Pika Hermanni torn. Taastatud on ajaloolised interjöörid lääne- ja põhjatiivas. Linnuse viies saalis eksponeeritakse Narva linna ajalugu 13.-20. saj. alguseni. Huvi pakuvad kohalike käsitööliste tooted, tsunftilipud, relvad, tarbeesemed, arhitektuursed detailid.
Põhjaõu on Narva Muuseumi katse taasluua 17. sajandit. Praegu tegutsevad Põhjaõues viis ajaloolist käsitöökoda ja apteek, oma teenuseid pakub rahavahetaja.
Iga suvi toimub Põhjaõues hulk üritusi ja õpitubasid, kus tutvustatatakse vanu käsitöötehnikaid, varauusaegset eluolu, kauplemise ja sõjapidamise, toiduvalmistamise ja ravitsemise, pillimängu ja teatrikunsti. Igapäevaselt saate proovida köite punumist, puulusika ja naela valmistamist, sulega kirjutamist ja palju teisi huvitavaid asju.
17 sajandi kaitsekindlustuste (Narva Bastionid) autoriks on arhitekt Erik Dahlberg. Kokku ehitati seitse uut bastioni: Honor, Gloria, Victoria, Fama, Triumph, Fortuna ja Spes. Mõnedes bastionides olid siseruumid (kasematid). 1930-ndatel aastatel korraldati seal ekskursioone. II Maailmasõja ajal kasutasid kohalikud elanikud siseruume pommivarjenditena. Nüüdseks on alustatud töid bastionide kuivendamiseks ja valgustamiseks.

Täpsemalt loe siit

Purtse kindluselamu

Purtse kindluselamu oletatav ehitusaeg on 1533-1565 ning see on seotud Purtse mõisa minekuga Taubede aadlisuguvõsa kätte. Oma ajaloo jooksul on Purtse vasallielamu mitu korda maha põletatud ja uuesti üles ehitatud. Eriti tugevasti kannatas elamu Liivi ja Põhjasõja ajal. Praegu toimuvad restaureeritud kindluselamus kontserdid ja näitused ning on võimalik korraldada mitmesuguseid üritusi.

Täpsemalt loe siit

Saka-Ontika-Toila pankrannik

Saka-Ontika-Toila pankrannik on Ida-Virumaa suurim vaatamisväärsus. Eesti kõrgeima kuni 56 meetrit üle merepinna ulatuva paeastangu servalt avaneb kaunis vaade merele. Pankrannik sobib hästi jalgratta- ning jalgsimatkajatele.
Valaste juga Ontikal on Eestis kõrgeim - vesi langeb siin ca 26 m. Juga on tekkinud kõigest mõnikümmend aastat tagasi kuivendustööde käigus klindiäärsesse paelavasse ja klindiperve lõigatud kanali suudmesse. Vaateplatvormilt on nii juga kui selle tegevuse tulemused suurepäraselt jälgitavad.

Täpsemalt loe siit

Sinimäed

Sinimäed on 3 omavahel liitunud ida-lääne suunalise orientatsiooniga vallseljakut: Tornimägi, Põrguhauamägi ja Pargimägi. Nende kogupikkus on 3,4 km. Sinimäe kaitselahingutes hukkunutele on püstitatud kõrge mälestusrist. Osaliselt on säilinud I ja II maailmasõja aegsed kaitseehitised: kohati on näha I maailmasõjast pärinevat Rootsi valli, Tornimäel on kohati varisenud II maailmasõjaaegne saksa vägede staap, Põrguhaua ja Mõisa mäel punkrid.

Täpsemalt loe siit

Toila

Toila-Oru park rajati eelmisel sajandivahetusel Peterburi kaupmehe Jelissejevi suvelossi ümber. 1934. aastal ostsid Eesti töösturid Oru lossi ja pargi ning kinkisid selle Eesti Vabariigile riigipea K.Pätsi suveresidentsiks. Oru loss hävis II Maailmasőja käigus. Oru park on aga Põhja-Eesti üks liigirikkaim, maastikuliselt vaheldusrikkaim ja külastatavaim turismiobjekt.
Toila kooli juures olevasse vanasse veetorni on rajatud president K. Pätsi ja Oru pargi ekspositsioon.

Täpsemalt loe siit