ASUKOHT:
Sibulatee võrgustik, , Tartumaa
KONTAKT:
GSM: (+372) 5648 0065
E-KONTAKT:
KONTAKTISIK:
Liis Lainemäe
Peipsi-äärne ala on üks Eesti traditsioonilise kultuuri piirkondadest.
Sibulateed külastades tutvud nende tavade ja tegevusaladega, mis on tänaseni elavad ja säilitanud oma eripära. Eksootiline jalutuskäik ootab sind läbi kilomeetritepikkuse Kolkja, Kasepää, ja Varnja tänavküla, kus paiknevad tihedalt koos majad, aedviljapeenrad ja kilekasvuhooned ning kust väikesed põiktänavad viivad järve äärde. Sibulakasvatajatena tuntud vanausulisi on läbi aegade peetud ka headeks kaluriteks ja ehitajateks. Kohaliku ehituskunsti vaatamisväärsusteks on piirkonna palvemajad, kus saad osaleda jumalateenistusel. Vanausuliste ajalugu ja esemeid tutvustavad Kolkja ja Varnja muuseum. Kiika ka Ambulartooriumi, kus püsinäitusena on dokumentaalfotograafiline ekspositsioon vanausuliste eluolust, kuid mis tegeleb ka värske ekperimentaalkunstiga. Kohalikust kala- ja sibulakultuurist saad osa, einestades Kolkja kala- ja sibularestoranis ning külastades kala- ja sibulalaatu.
Sibulateel saab osaleda erinevates käsitöö õpitubades ning kohalikust toorainest toitude valmistamise tundides. Käia pärimusmatkadel, õppida vibulaskmist, proovida süstaga või purjede all Peipsit vallutada, tõukerataste või –kelkudega külatänavaid või maastikke mõõta. Kes soovib, see osaleb fotograafia õpilaagrites või saab selgeks kuidas filmi teha – nii ambulARToorium kui Voronja galerii pakuvad väljakutsuvaid laagreid ja näituseid.
Suvel on muidugi kõige mõnusam nautida Sibulateed jalgrattal kilomeetreid mõõtes. Talvel seevastu soovitame nautida kalameeste elu Peipsil – kui Sul endal pole seda kalamehe geeni, siis meil on kalagiidid, kes viivad Su järvele, annavad kaasa vajalikud vahendid, õpetavad ja juhendavad nii jäässe augu puurimisel, kalapüügil kui hiljem kaladest toidu tegemisel.
Naudi, maitse, puhka, osale, arenda end, õpi, vaata…
Vajadusel aitame kokku panna ka väljasõidu Sibulateele.