Loodusturismi toodete ja teenuste eksport Suurbritannia turule

2023.aastal sai alguse rahvusvaheline koostööprojekt „Exporting Baltic Nature Tourism to UK" (Eesti ja Läti loodusturismitoodete eksport Suurbritannia turule).

  • Projekti akronüüm: NAT-TOUR-EXPO
  • Projekti partnerid: Eesti Maaturismi Ühing, Eesti Loodusturismi Ühing, Läti Maaturismi Ühing (projekti juhtpartner) ja Läti Loodusturismi Ühing.
  • Projekti kestvus: 01.01.2023 - 31.12.2025 (3 aastat)
  • Projekti eesmärgiks on välja arendada ja kohandada Suurbritannia turu huvidele vastav ühine Läti ja Eesti loodusturismitoode, mis põhineb väikese ja keskmise suurusega ettevõtete individuaalsetel loodusturismitoodetel ja -teenustel. Seejärel positsioneerida need tooted spetsiaalse turunduskampaania abil UK turule ning suurendada seeläbi ettevõtjate müügimahtusid.
  • Projekti kaasrahastab Euroopa Liit ja Euroopa Regionaalarengu Fondi Kesk-Läänemere programm.
  • Projekti kogu eelarve: 1 112 592.03 EUR, millest Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERDF) toetus on 890 073.62 EUR.


Projektis ootame kaasa lööma loodusturismiettevõtjaid / teenusepakkujaid:

  • kes soovivad liituda UK turule suunatud loodusturismi veebiplatvormiga balticnaturetourism.com, mis ühendab vahetult müüjad ostjatega ehk toote pakkujad, üksikreisijad, spetsialiseerunud huvigrupid ja reisikorraldajad, kes on spetsialiseerunud Balti- ja Põhjamaadele;
  • on omaltpoolt valmis sisuliselt panustama ühistegevustesse nimetatud turul;
  • kelle loodusturismitoode on mõeldud üksikkülastajale ja/või väikesele grupile.

Eelduseks on, et pakutav loodusturismitoode on professionaalselt ette valmistatud, olemas on põhjalik kirjeldus ning fotod/videod.
Ettevõtjatele pakub projekt koolitusi ja turuteadmisi, et arendada Suurbritannia turule sobivaid loodusturismi tooteid ja teenuseid.

Suurbritannia turule oodatud loodusturismi toote näited: metsloomade- ja linnuvaatlus, loodusfotograafia, loodusmatkad, rattaretked, paadisõit. Aga ka ekskursiooniprogrammid, mis sisaldavad looduslikke elemente ja väärtusi, nagu botaanika, loodusvarad, loodusel põhinev heaolu/SPA jne. UK turule oodatud loodusturismitoodete liikide lühikirjeldused (inglise keeles) on leitavad SIIT!


Vaata uudiseid ja loodusturismipakkumisi kodulehelt balticnaturetourism.com ja FB´st
Loodusturismi tooteid tutvustavad videoklipid leiate Baltic Nature Tourism Youtube kanalilt


Küsimuste korral võtke palun ühendust eesti@maaturism.ee

Projekti eesmärke, sihtrühma ja UK (turismi)turgu tutvustavad presentatsioonid (inglise keeles) leiate altpoolt.